V mojej praxi sa často stretávam s tým, že ľudia sa nevedia sami so sebou stotožniť. Nevedia, čo majú v živote robiť, aby naplnili podstatu toho, prečo sem prišli. Čoraz viac ľudí sa cíti dnes stratených a tápajú po tom, čo so sebou, aby boli naplnení a šťastní. Ak aj ľudia vedia čomu sa v živote majú venovať, veľa z nich si nevie poriešiť zdravotné problémy alebo vzťahy, ktoré škrípu. Prečo sa toto deje? Prečo sa hovorí, že všetky odpovede na tieto otázky nájdeme v sebe? Lebo je to pravda  . Čo ak však zmyslom nie je niekam neustále smerovať a pachtiť sa po niečom? Čo ak stačí len BYŤ?

Treba sa len naučiť porozumieť svojmu vnútru. A teraz nemyslím tú masku, ktorú nosíme, aby sme sa ľuďom zapáčili a naplnili ich imaginárne očakávania. Nemyslím tým ani tú časť nás, ktorá žije v strachu alebo ju poháňajú staré zažraté nespracované emócie a vzorce správania. Myslím tým pochopiť porozumieť svojej skutočnej podstate. A toto je proces. Je to cesta, ako k tomuto všetkému vieme dospieť.

Čo sa však často stáva, je že ľudia zvyknú byť netrpezliví. Chcú mať všetky tieto odpovede hneď. Veď sa ani nedivím v dobe, keď do Googlu zadáme akúkoľvek otázku a vypľuje mi to hneď odpoveď. Skúšali ste niekedy do Googlu zadať „Ako žiť štastný a naplnený život v súlade sám so sebou?“ 🙂 A preto sa vrátim k starému dobrému známemu: “Všetky odpovede hľadaj vo svojom vnútri”. Môžeme to prirovnať k procesu skladania puzzle. Kúsok po kúsku objavíme, a tým sa človek dostáva bližšie k svojej skutočnej podstate. Puzzle, ktoré do našej skladačky nezapadajú, vyhodíme a nahradíme ich našimi zapotrošenými časťami.

Je mi úplne jasné, prečo sa ľudia mnohokrát nevedia so sebou stotožniť. Je totiž veľmi ťažké stotožniť sa s tou časťou nás, ktorá si žije podľa cudzích očakávaní, podľa iracionálnych strachov či zdedených šablón. Ani sa nedivím, že s touto verziou seba, ktorá je nám tak dobre známa sa nevieme stotožniť. Chýba v nej totiž sebaláska a porozumenie, a tak vzniká naštrbený neucelený vzťah samého k sebe. Preto, keď sa človek dostane pod povrch, priblíži sa k tomu, kto SKUTOČNE je. Všetko to stojí na vzťahu samého so sebou. Je to primárny vzťah, o ktorý sa treba starať a od neho sa odvíjajú všetky ostatné vzťahy, ktoré tvoríme. No bohužiaľ, keď sa rozhliadneme okolo seba, častokrát vidíme, že máme medzery v rámci tohto primárneho vzťahu.

Aj z tejto potreby, ktorú si všímam čoraz častejšie okolo seba, vznikol seminár Prenastavenie systému – „Život v súlade sám so sebou“ Všetko sa točí okolo pochopenia, kto naozaj som a o odstránení najväčších blokov, ktoré stoja v ceste za týmto poznaním.  Na tomto seminári sa venujeme úprave týchto blokov, ktoré máme v rámci vzťahu sám so sebou. Pozrieme sa, čo všetko na našu skutočnú podstatu vplýva a ako sa pomaly vieme prepracovať k porozumeniu svojho vlastného vnútra.

Pozývam Vás preto na tento seminár, kde sa môžete dostať o krok bližšie k porozumeniu Vášho skutočného JA.

Skúste sa sami za seba nad touto témou zamyslieť a opýtať sa ? Kto v skutočnosti SOM? A ak na to máte odpoveď, skúste sa opýtať, či sa s tým čo v skutočnosti ste, viete stotožniť? 🙂

2,247 total views, 6 views today

Kto naozaj v SKUTOČNOSTI som?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *