Ako je možné, dnes na trhu preplnenom technikami, kurzami, metódami, motivačnými knihami a inými praktikami sa správne zorientovať? Poznáte ten bludný kruh neustáleho hľadania aj vy? A čo to vlastne všetci dookola hľadáme? Hovorí sa, že kto hľadá, ten nájde. Je to podľa mňa pravda ide len o to, kde hľadáme.

Tento blog by som rada napísala z mojej vlastnej praxe a mojej vlastnej cesty. Moja cesta a hľadanie začali tiež tam vonku, mimo seba samej. Pochodila som XY kurzov, seminárov a naučila sa rôzne techniky, ktoré majú napomôcť môjmu sebarozvoju. 1000 ľudí, 1000 chutí hovorí sa😊 Čerpala som z „overených rád“ motivátorov a duchovných učiteľov. Mala som plnú knižnicu literatúry na túto tematiku. Nakoniec som si úprimne zhodnotila prínos všetkých daných metód a rozhodla sa hľadať hlbšie.

 

Svoju taktiku a pozornosť som presunula zvonku dovnútra.

 

Prestala som sa riadiť radami cudzích ľudí a započúvala som sa do seba. Tu začala moja cesta ozajstného sebaspoznávania, podľa vlastných kritérií a nie podľa kritérií stanovených spoločnosťou. Na svojej ceste som sa presvedčila o tom, že všetka sila pochádza naozaj zvnútra človeka. Pochopila som, že mi netreba nosiť špeciálny náramok z polodrahokamov, ktorý navyšuje moju energiu. Netreba mi doma páliť sviečky, ktorými čistím svoj priestor kde bývam a dokonca mi ani netreba, každý deň sa zahľadieť na mandalu zdravia, aby som si zdravie pritiahla do života. Všetky tieto veci som samozrejme doma aj kedysi mala. Zistila som však, že všetky tieto vonkajšie pomocné barličky prestane človek potrebovať v momente, keď pochopí , že všetko naozaj pramení z jeho vnútra. Pochopenie samozrejme nestačí a preto sa človek potrebuje o tom aj presvedčiť. A to sa dá jedine tak, že všetku svoju dôveru vloží do svojich rúk a preberie za seba zodpovednosť. Je to ale cesta, je to proces.

Mne osobne veľa z rôznych duchovných praktík vadilo, kvôli svojej forme. Ľudia s neprítomným pohľadom sediac pred plátnom, na ktorom sa mihá celá galaxia a do toho hrá mystická hudba. Hoci obsah, ktorý bol takýmto spôsobom komunikovaný nebol často zlý, ale tá forma sama o sebe ma vedela poriadne odradiť. Nepáčilo sa mi totiž , že z duchovna je treba robiť maškarádu a pridávať mu špeciálne efekty . Pre mňa osobne je to úplne prirodzená súčasť života a človeka a preto okolo toho netreba šaškovať a pridávať tomu punc akejsi mystiky alebo cirkusu. Keď človek pracuje sám so svojím vnútrom nie je tam treba žiadne špeciálne rituály.

 

Je to úplne prirodzené, že sme od malička spojení so svojou podstatou, so svojou dušou.

Ide len o to, že pomaličky na toto spojenie zabúdame a tým, ako je dnešná spoločnosť nastavená obraciame sa do vonka a hľadáme riešenia svojich problémov mimo seba. Na práci sám so sebou nevieme ani nič pokaziť a preto nie je potrebné sa obávať, či niečo náhodou nepopletieme a nebude to fungovať.

 

Venujem sa práci so sebou so svojou skutočnou podstatu, svojím Vyšším Ja. Mojou špecializáciou je prenastavenie poľa človeka tak, aby bol schopný vnímať seba a podnety vychádzajúce zvnútra od svojej podstaty. Tejto tematike sa venujem aj na kurze  Prenastavnie systému „ Život v súlade sám so sebou“ . Nie je to totiž také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá venovať pozornosť iba sebe. Naše pole je v neustálej interakcií s prostredím. Zmietame sa vo víre cudzích očakávaní, vplyvov a tlakov dnešnej spoločnosti, strachmi zakorenenými v našom systéme a nespracovanými emóciami, ktoré v sebe držíme. V tomto všetkom je niekedy poriadne ťažké ostať vo svojom strede a vedieť sa zorientovať v tom, čo pre mňa je a čo naopak nie je dobré. Právej kvôli tomuto problému vznikol vyššie spomínaný kurz. Na tomto kurze sa venujem zaceleniu poľa človeka tak, aby vedel lepšie vnímať seba, bez zbytočných balastov okolo. Následne človek takto prepojený sám so sebou sa vie oveľa lepšie započúvať do šepkania svojej duše.😊

Je možné stať sa tou najlepšou verziou seba v tomto živote, tak ako to mám v potenciály a tak, ako si to moja duša naplánovala.

 

Netreba dávať všetku svoju energiu do zveľaďovania bývania, zbierať a pachtiť sa po majetkoch , nových biznisoch,  svaloch v posilke a najnovších trendoch v móde. Treba pestovať ozajstné bohatstvo, to vnútorné, pretože to, ti žiadna kríza, pád finančného trhu, zlé úroky na hypotéke, zákerný obchodný partner alebo živelné pohromy nikdy nevezmú. Dokonca to ani nikdy nevyjde z módy. Čiže ak sa zmenia vonkajšie okolnosti tvojho života, nemá to na teba priamy dosah. Stále v tebe ostane svietiť tento plamienok. Plamienok tvojho skutočného JA. Len ho treba najskôr nájsť.

Preto sa nachvíľu zastav a skús zhodnotiť čomu všetkému venuješ svoju energiu. Kam zameriavaš pozornosť keď sa snažíš riešiť svoje problémy a témy ? Úprimne si zodpovedz, čo ti techniky práce na sebe, ktorým sa venuješ dali a naopak čo sa ti nimi nepodarilo vyriešiť.

A v neposlednom rade sa sám seba opýtaj, čo to v skutočnosti v tom celom duchovne hľadáš? A nemáš to tak náhodou priamo pod nosom?

 

 

4,455 total views, 3 views today

Kto hľadá, ten nájde

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *