Tento krátky článok som napísala na priblíženie celého procesu a zmyslu práce s Vyšším Ja.

Ako to funguje?

Vyššie Ja je rovina odkiaľ čerpám informácie na sedenia, ktoré pre vás robím. Vyššie Ja je úroveň duše, ktorá obsahuje všetky potrebné informácie pre náš rozvoj v danom čase. Je to úroveň duše, ktorá nie je ovplyvnená egom, potlačenými emóciami, zlými skúsenosťami alebo pokrútenými predstavami. Každý z nás disponuje svojím Vyšším Ja. Nie je to nič čo je mimo nás, sme to my vo forme širšieho vedomia s akým bežne fungujeme počas dňa. Je to úroveň našej duše, ktorá vie akým smerom sa uberať aby sme sa naučili v tomto živote všetko to, po čo sme si prišli. Preto napríklad aj problémy, ktoré máme slúžia na to, aby sme z nich čerpali uvedomenie, ktoré zapracujeme do života a na veci sa pozeráme zrazu inak. Týmto uvedomením sa vyvíjame, meníme a to sa deje počas celého nášho života.

V akých situáciách viem poprosiť Vyššieho Ja o radu?

Ak sa motáme dookola v opakujúcom sa probléme, ktorý sme sa pokúšali vyriešiť už viacerými spôsobmi no nič nepomohlo, možno nám chýba kľúčové uvedomenie, ktoré nám vie odhaliť Vyššie Ja. Môže ísť o široké spektrum problémov od vzťahových, pracovných až po zdravotné. Vyššie Ja vieme poprosiť o pomoc aj vtedy keď sa nachádzame v živote na mieste, kde nevieme čo je pre nás prioritné riešiť a skáčeme z oblasti do oblasti, no nič nedáva zmysel. Rada od Vyššieho Ja vie napomôcť k tomu, aby sme svoju pozornosť zamerali na oblasť, ktorá je pre nás teraz relevantná z pohľadu našej cesty životom. To znamená len toľko, že v živote je často krát etapa, kedy je od nás očakávané aby sme sa niečo naučili napríklad v oblasti vzťahy, niekedy v oblasti, ktorá sa týka nášho prístupu k práci atď…

Témy sú pre každého rôznorodé a individuálne. Zohľadňujú presný aktuálny stav a miesto toho, kde sa na svojej ceste nachádzate.

Ako mi môže Vyššie Ja pomôcť vyriešiť moje problémy?

Problémy alebo témy, ktoré sa nám v živote opakujú slúžia na to, aby sme sa prostredníctvom nich niečo o sebe dozvedeli. Aby sme si niečo uvedomili a s týmto novým uvedomením začali pozerať na život po novom. Často krát sa však deje to, že ak riešime náš problém sme v ňom ponorení až po uši. Trápia nás emócie, nepríjemné pocity, rôzne prejavy na fyzickom tele a verte či nie všetko sa to deje preto, aby sme si niečo uvedomili.No keď je človeku zle a stotožní sa so svojím problémom nie je preňho možné vidieť to, čo sa mu snaží tento problém skutočne odkomunikovať. Nie sme vtedy schopní pozrieť sa na veci z nadhľadu a vyhľadávame pomoc a rady od iných. Druhí ľudia nám dajú rady z ich perspektívy ale tiež sa na danú vec pozerajú cez svoje filtre a skreslenia. V tomto sa líši rada, ktorú ste schopní dostať od vášho Vyššieho Ja. Disponuje neskreslenými informáciami toho, prečo sa daný problém objavuje vo vašom živote a čo sa vám to snaží ukázať.

Často je problém, ktorý vnímame dôsledkom zlej optiky alebo nesprávneho nazerania na vec. Alebo sa problém vyrieši vtedy, keď ho prestaneme riešiť a začneme dávať pozornosť veciam, ktoré za dôležité a prioritné práve považuje naše Vyššie Ja.

Ak tieto odporúčania a rady uvediete aj do života, môže vás milo prekvapiť, že dlhotrvajúci problém, ktorý vám strpčoval život pomaličky vymizne.

Aké rady môžem dostať od môjho Vyššieho Ja?

Vyššie Ja rozumie tomu, na akej úrovni rozvoja sa práve nachádzate. Preto všetky rady a odporúčania Vám dáva presne z tejto úrovne, aby ste ich boli schopní prakticky aj vykonať a to okamžite. Veľa krát je to vo forme dobrej otázky, ktorú si položíte a prostredníctvom sebareflexie sa dopracujete k uvedomeniu, ktoré Vás posunie dopredu. Niekedy rady prichádzajú vo forme priamej akcie v zmysle napríklad, sledovať svoje pocity v interakcii s osobami, ktoré sú s vami v kontakte alebo sledovať svoje pocity pri nejakej konkrétnej aktivite, ktorú vykonávate. Vie vám dokonca poradiť v tom, aká potravina alebo doplnok výživy je nápomocný v danom momente pre vaše fyzické telo.

A teraz je rada na vás aby ste to uchopili a rady do života zapracovali a následne si počkali na odozvu?

Sedenie, na ktorom obdržíte rady od vášho Vyššieho Ja je predovšetkým pre ľudí, ktorí chápu princíp toho, že na to aby človek žal „plody zo svojej záhradky“ ( čiže v preklade vyriešil problém alebo zodpovedal si veľkú otázku života, ktorá ho prenasleduje) potrebuje najskôr pripraviť pôdu, zasadiť semienko, počkať kým semienko vyklíči , starostlivo sa o rastlinku starať polievaním a občasným hnojením a na konci sa môžem tešiť z plodu, ktorým sa mu rastlinka odmení za to, že človek mal trpezlivosť a počas celého procesu to nevzdal.

Čiže ide o postupný proces kde sa jeden krok nedá vykonať bez predošlého kroku. Všetko má svoju postupnosť a takto radí aj vaše Vyššie Ja. Vždy dostanete informáciu a radu, ktorú je potrebné vykonať najskôr v danom čase. Postupnosť daných rád často nemusí byť pre vás logická a nemusí dávať na prvý pohľad zmysel. Stačí ale dôverovať v to, že vaše Vyššie Ja to s vami myslí dobre a chce vás doviesť na miesto, kde budete spokojní.  

Všetky možnosti sedení s Vyšším Ja nájdete TU.

 2,682 total views,  2 views today

Čo sa môžem dozvedieť od môjho Vyššieho Ja v praxi ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *